Baza webinarów GIS Support

Chcesz dostawać informacje o webinarach GIS Support?

Automatyzacja w QGIS (20.05.2019)

Mateusz Mizgiel pokazał w jaki sposób korzystać z modelarza graficznego, dzięki któremu możliwe jest zapisywanie sekwencji analiz i wykonywanie ich automatycznie. Praca na podstawie ustawień tego narzędzia staje się szybsza i prostsza. Na przykładzie Województwa Lubelskiego i ognisk ASF pokazaliśmy m.in. w jaki sposób można uzyskać informację jaki procent gmin pokryty jest strefą zagrożoną.

Q&A 25.04.2019

Na spotkaniu Michał Drożdż odpowiedział m.in. jakie są możliwości integracji środowiska GIS i BIM. Przedstawione zostały również rozwiązania przechowywania danych QGIS w chmurze na podstawie wykorzystania PostGIS. Pokazano również funkcjonowanie DIVI w którym w uproszczony sposób można przechowywać, wizualizować dane, zarządzać użytkownikami i konwertować dane m.in. do formatu WMS. Poruszona została także kwestia prostych geoportali jakie można stworzyć na podstawie produktów tj. Lizmap i DIVI.

Oceń Q&A wypełniając krótką ankietę.

Python w QGIS (18.03.2019)

Celem tego spotkania było pokazanie Wam „na żywo” jak wygląda pisanie skryptów w QGIS, gdzie wpisuje się kod, co można dzięki temu osiągnąć, gdzie szukać materiałów do nauki itp. Zdajemy sobie sprawę, że po 30 minutach prezentacji, trudno będzie Wam usiąść i napisać wtyczkę, ale mamy nadzieję, że taki pokaz na żywo trochę „odczaruje” Pythona i będzie impulsem do dalszej nauki (samodzielnej lub na jednym z naszych szkoleń).

Czy podobał Ci się ten webinar? Prosimy o ocenę i sugestie w ankiecie.


5 naszych ulubionych wtyczek (14.01.2019)

Wtyczki są nieodłącznym elementem wyposażenia programu. Dzięki nim QGIS stał się narzędziem przydatnym wielu branżach. W webinarze opowiadamy m.in. o wtycze autoSaver, która umożliwia ustawienie automatycznego zapisu projektu w QGIS. Więcej informacji o prezentowanych zagadnieniach znajduje się na naszym blogu. 

Co ciekawego w QGIS 3? (29.10.18)

Dzięki temu wydarzeniu dowiecie się jakie nowości pojawiły się w wersji programu QGIS3 3. Każda kolejna wersja daje nowe możliwości stosowania prostszych i efektywniejszych rozwiązań. Narzędzia jakie oferuje nam ta wersja to m.in. cluster points i panel 3D. W zakresie digitalizacji pojawiły się opcje kontynuacji linii i tracing with offset. Więcej informacji we wpisie.

GIS SUPPORT sp. z o.o.


SZKOLIMY

z QGIS oraz innego otwartego oprogramowania GIS.

zobacz ofertę szkoleń


WSPIERAMY

świadczymy komercyjne wsparcie dla oprogramowania open source GIS w Polsce. Wdrażamy i pomagamy w migracji na otwarte oprogramowanie

dowiedz się więcej


PROGRAMUJEMY

mamy bardzo duże doświadczenie w tworzeniu aplikacji GIS oraz geoportali w oparciu o komponenty open source GIS

dowiedz się więcej
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *