Baza webinarów GIS Support

Chcesz dostawać informacje o webinarach GIS Support?

Następny webinar:
Krajowe Integracje Danych GUGiK – jak to działa? (informacja wkrótce)

W ostatnich miesiącach bardzo bardzo wzrosła popularność usług integrujących usługi (mało po Polsku, ale tak jest) danych przestrzennych tworzonych przez powiaty i gminy. Wraz ze wzrostem ilości danych i użytkowników, pojawiają się różne pytania i wątpliwości użytkowników. Na webinarze Michał postara się zebrać i wyjaśnić kwestie związane z Krajową Integracją Ewidencji Gruntów, Krajową Integracją Uzbrojenia Terenu oraz Usługą Lokalizacji Działek Katastralnych.

GIS – Praca zdalna (30.03.2020)

Przedstawiamy możliwości organizacji pracy zdalnej z GIS przy pomocy  narzędzi open-source tj. PostgreSQL i PostGIS oraz QGIS Server. Dowiesz się m.in. jak pracować zdalnej na jednej warstwie w tym jak przebiega proces nadawania uprawnień  poszczególnym użytkownikom,  w jaki sposób zorganizować przechowywanie i wyświetlanie rastrów oraz jak stworzyć własny portal do publikowania map.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o GeoPackage (16.09.2019)

Zapis projektu w formie GeoPackage (geopaczki) umożliwia przechowanie m.in. warstw wektorowych, rastrowych i symbolizacji w jednym miejscu. W tym filmie przedstawimy jakie były początki GeoPackage. Pokażemy także, jak poprawnie utworzyć plik w tym formacie. Tym razem webinar będzie zrealizowany w formie filmu udostępnionego na platformie YouTube 16 września 2019 r. o godzinie 11:00, a nie tak jak do tej pory w formie transmisji live. Zapraszamy Was do zadawania pytań w komentarzach pod filmem. Gwarantujemy, że żadne z pytań, nie pozostanie bez odpowiedzi. Gościnnie webinar poprowadzi praktyk, ekspert GIS Jarosław Sadowski.

7 trików symbolizacji danych (15.07.2019)

Mieliście kiedyś sytuację w której zastanawialiście się, jak stworzyć dany symbol zgodny z rozporządzeniem, aby dopasować go do wymogów stawianych przez zamawiającego? Nasz webinar pomoże Wam tworzyć biblioteki symbolizacji.

Automatyzacja w QGIS (20.05.2019)

Mateusz Mizgiel pokazał w jaki sposób korzystać z modelarza graficznego, dzięki któremu możliwe jest zapisywanie sekwencji analiz i wykonywanie ich automatycznie. Praca na podstawie ustawień tego narzędzia staje się szybsza i prostsza. Na przykładzie Województwa Lubelskiego i ognisk ASF pokazaliśmy m.in. w jaki sposób można uzyskać informację jaki procent gmin pokryty jest strefą zagrożoną.

Q&A 25.04.2019

Na spotkaniu Michał Drożdż odpowiedział m.in. jakie są możliwości integracji środowiska GIS i BIM. Przedstawione zostały również rozwiązania przechowywania danych QGIS w chmurze na podstawie wykorzystania PostGIS. Pokazano również funkcjonowanie DIVI w którym w uproszczony sposób można przechowywać, wizualizować dane, zarządzać użytkownikami i konwertować dane m.in. do formatu WMS. Poruszona została także kwestia prostych geoportali jakie można stworzyć na podstawie produktów tj. Lizmap i DIVI.

Oceń Q&A wypełniając krótką ankietę.

Python w QGIS (18.03.2019)

Celem tego spotkania było pokazanie Wam „na żywo” jak wygląda pisanie skryptów w QGIS, gdzie wpisuje się kod, co można dzięki temu osiągnąć, gdzie szukać materiałów do nauki itp. Zdajemy sobie sprawę, że po 30 minutach prezentacji, trudno będzie Wam usiąść i napisać wtyczkę, ale mamy nadzieję, że taki pokaz na żywo trochę „odczaruje” Pythona i będzie impulsem do dalszej nauki (samodzielnej lub na jednym z naszych szkoleń).

Czy podobał Ci się ten webinar? Prosimy o ocenę i sugestie w ankiecie.


5 naszych ulubionych wtyczek (14.01.2019)

Wtyczki są nieodłącznym elementem wyposażenia programu. Dzięki nim QGIS stał się narzędziem przydatnym wielu branżach. W webinarze opowiadamy m.in. o wtycze autoSaver, która umożliwia ustawienie automatycznego zapisu projektu w QGIS. Więcej informacji o prezentowanych zagadnieniach znajduje się na naszym blogu. 

Co ciekawego w QGIS 3? (29.10.18)

Dzięki temu wydarzeniu dowiecie się jakie nowości pojawiły się w wersji programu QGIS3 3. Każda kolejna wersja daje nowe możliwości stosowania prostszych i efektywniejszych rozwiązań. Narzędzia jakie oferuje nam ta wersja to m.in. cluster points i panel 3D. W zakresie digitalizacji pojawiły się opcje kontynuacji linii i tracing with offset. Więcej informacji we wpisie.

[includeme file=”page-sidebar-md.php”]

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *