Odnawialne Źródła Energii

Jesteśmy specjalistami od map i pomagamy firmom szukającym terenów pod OZE wyprzedzić konkurencję poprzez dostarczenie danych oraz umiejętności i narzędzi GIS.

Twój zespół cały czas pracuje na mapach.

Od etapu wyszukiwania terenów (screening), przez uzyskiwanie zgód i pozwoleń (permitting), po etap eksploatacji instalacji, cały czas pracujecie na mapach: ewidencja gruntów, formy ochrony przyrody, tereny zalewowe, ukształtowanie terenu, klasyfikacja gruntów, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i wiele innych…

 

Szkolenie QGIS dla branży OZE

Na początek sugerujemy szkolenie QGIS w branży OZE. Dzięki niemu zunifikujesz swój zespół, nauczycie się:

  1. pozyskiwać dane oraz oceniać ich jakość
  2. tworzyć piękne mapy
  3. tworzyć modele analityczne do oceny potencjalnych lokalizacji pod kątem OZE.

Zyskacie pewność siebie i staniecie się specjalistami od GIS. 

Każda osoba, która w swojej pracy korzysta z danych przestrzennych, powinna przejść to szkolenie. Nie każdy musi zostać “królem QGIS”, ale nawet jeśli ostatni dzień szkolenia będzie Twoją ostatnią stycznością z programem: warto. Dlaczego? Zbudujecie w zespole świadomość możliwości. Pozwoli to optymalnie organizować pracę.

GIS.Box dla firm OZE

GIS.Box – platforma do współpracy na mapach to oprogramowanie, dzięki któremu wielokrotnie poprawicie swoją efektywność, zmniejszycie ryzyko popełniania  błędów. Jak?

Wyobraź sobie mapę, na której są wszystkie GPZ i linie elektroenergetyczne, formy ochrony przyrody na której jest warstwa z wszystkimi przeanalizowanymi przez Was działkami, a po kliknięciu w działkę masz pełną informację o niej:

  1. dane podstawowe (identyfikator, status, projekt, Twoją ocenę przydatności, historię zmian, co tylko chcesz)
  2. Dodatkowo masz informację o wszystkich wnioskach złożonych nt. tego projektu

Te dane są zawsze aktualne, a dostęp do tej mapy mają tylko osoby upoważnione. Przez przeglądarkę, w QGIS, w aplikacji mobilnej. To jest możliwe (przeczytaj historię wdrożenia). Umów się na prazentację, z chęcią pokażemy jak to może działąć u Ciebie.

Dane GIS dla OZE

BDOT10k, OSM, ULDK, SHP, GML, EPSG… To wszystko wydaje się skomplikowane.

Jak je pobrać? Czy te dane są aktualne? Czy można im zaufać? Jak pobrać wszystkie działki w Polsce? Czy jest źródło z lokalizacjami turbin wiatrowych w Polsce? A czy są takie same dane dla Rumunii? Skąd pobrać kontury klasyfikacyjne w wektorze? To są najczęstsze pytania, z którymi najczęściej zgłaszają się do nas osoby pracujące w OZE. 

Na wszystkie te pytania chętnie odpowiadamy. Nie wszystkie odpowiedzi możemy zamieścić w dziale “Dane do pobrania“, bo pytania są te same, ale w zależności od  doświadczenia Twojego zespołu, odpowiedzi mogą być inne. Zachęcamy do kontaktu. Kwestie z danymi omawiamy “na bieżąco”. 

Narzędzia GIS.Box, które polubisz

Wyszukiwarka terenów pod inwestycje w OZE

Wyszukaj działki spełniające Twoje kryteria. W kilka sekund

Wyszukiwarka to narzędzie, dzięki któremu można wyszukiwać działki spełniające określone kryteria (powierzchnia + tereny wykluczające np. lasy, Parki Narodowe itp. ) do dalszej analizy

Raporty o działkach inwestycyjnych

Pozyskuj dodatkowe informacje o wyszukanych działkach 

Klasyfikacja gruntów? Odległość do najbliższego GPZ lub linii średniego napięcia? Narzędzie “Raporty o działkach inwestycyjnych” przeszuka dostępne zbiory danych i poda wynik “na tacy” 

Narzędzie do obliczania powierzchni użytkowej

Dowiedz się precyzyjnie: jak dużo powierzchni będę mógł wykorzystać?

Narzędzie pozwala na bardzo szybkie i precyzyjne obliczenie jaka powierzchnia faktycznie nada się pod zabudowę panelami PV. To trwa sekundy.

Jak pracujemy?

  1. Prezentacja – zapraszamy na 45 min spotkanie on-line, na którym zaprezentujemy naszą propozycję (dla managerów i specjalistów). Po prezentacji zdecydujesz czy to jest rozwiązanie dla Twojej firmy.
  2. Analiza potrzeb – sprawdźmy wspólnie w których procesach możemy pomóc (1-3h warsztatów stacjonarnie lub on-line)
  3. Plan – na podstawie analizy przedstawiamy plan działań wraz z ofertą.
  4. Realizacja planu – czasem będzie to tylko dodatkowe szkolenie, a czasem zmiana procedur pracy Twojego zespołu. Sprawnie przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Kontakt

Lubisz rozmawiać? Zostaw numer - oddzwonimy.

Wolisz pisać? Zapraszamy.