Wtyczka Location Lab

Wtyczka Location Lab to zestaw narzędzi, pozwalający na przeprowadzanie analiz związanych z location intelligence z wykorzystaniem zewnętrznych usług (API), w środowisku QGIS. Wtyczka jest dostępna w oficjalnym repozytorium QGIS i możesz ją zainstalować przez Menadżera Wtyczek bezpośrednio w QGIS.

 

Lista dostępnych narzędzi:

  1. Zasięgi – czyli jak jak daleko dojadę z danego punku przez 30 min?
    Narzędzie „zasięgi” pozwala na wygenerowanie zasięgów (catchmentów, stref dojazdu) dla punktów z wykorzystaniem API zewnętrznych dostawców (możliwe jest skorzystanie z HERE API oraz OpenRouteService). Do poprawnego działania wtyczki niezbędny jest klucz wygenerowany na stronie usługodawcy
  2. Geokoder – narzędzie pozwalające na geokodowanie, czyli odnalezienie punktu na mapie na podstawie jego adresu. Narzędzie korzysta z API firmy HERE lub OpenRouteService. Wystarczy wczytać listę adresów do QGIS i wybrać parametry i uruchomić geokodowanie.

Changelog

  • 18.08.2020 – Dodanie narzędzia Geokoder
  • 19.06.2020 – Usunięcie Skobbler API (brak możliwości zakładania nowych kont). Dostosowanie się do nowego sposobu autentykacji w HERE. Dodanie OpenRouteService API.
  • 07.09.2017. Hello world!

FAQ

Na razie bez pytań. W razie problemów, prosimy pisać komentarze poniżej

GIS SUPPORT sp. z o.o.


SZKOLIMY

z QGIS oraz innego otwartego oprogramowania GIS.

zobacz ofertę szkoleń


WSPIERAMY

świadczymy komercyjne wsparcie dla oprogramowania open source GIS w Polsce. Wdrażamy i pomagamy w migracji na otwarte oprogramowanie

dowiedz się więcej


PROGRAMUJEMY

mamy bardzo duże doświadczenie w tworzeniu aplikacji GIS oraz geoportali w oparciu o komponenty open source GIS

dowiedz się więcejBrak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *