Wtyczka Location Lab

Wtyczka Location Lab to zestaw narzędzi, pozwalający na przeprowadzanie analiz związanych z location intelligence z wykorzystaniem zewnętrznych usług (API), w środowisku QGIS. Wtyczka jest dostępna w oficjalnym repozytorium QGIS i możesz ją zainstalować przez Menadżera Wtyczek bezpośrednio w QGIS.

Jak zainstalować wtyczkę Location Lab?

Wtyczka Location Lab dostępna jest w oficjalnym repozytorium QGIS. Sposób instalacji pokazuje filmik zamieszczony obok.

 

Narzędzia wtyczki Location Lab

Catchments

Jak jak daleko dojadę z danego punku przez 30 min?
Narzędzie “Catchments” pozwala na wygenerowanie zasięgów (catchmentów, stref dojazdu) dla punktów z wykorzystaniem API zewnętrznych dostawców (możliwe jest skorzystanie z HERE API oraz OpenRouteService). Do poprawnego działania wtyczki niezbędny jest klucz wygenerowany na stronie usługodawcy

Geokodowanie

Narzędzie pozwalające na geokodowanie, czyli odnalezienie punktu na mapie na podstawie jego adresu. Narzędzie korzysta z API firmy HERE lub OpenRouteService. Wystarczy wczytać listę adresów do QGIS i wybrać parametry i uruchomić geokodowanie.

Klucze do zewnętrznych API

Wtyczka polega na usługach firm trzecich dostępnych poprzez API. Obecnie możliwe jest wykorzystanie API HERE oraz OpenRouteService. W celu poprawnego połączenia się tymi usługami niezbędny jest klucz, który można wygenerować wykorzystując wskazówki z poniższych filmów. Dostawcy API mogą mieć swoje polityki oraz cenniki wykorzystania API. Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronach www dostawców API.

 

Changelog

  • 18.08.2020 – Dodanie narzędzia Geokoder
  • 19.06.2020 – Usunięcie Skobbler API (brak możliwości zakładania nowych kont). Dostosowanie się do nowego sposobu autentykacji w HERE. Dodanie OpenRouteService API.
  • 07.09.2017. Hello world!

Dowiedz się więcej:

  1. Strona wtyczki na GitHub
  2. Strona wtyczki na plugins.qgis.org

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *