Fabian rozszerza GIS.Box i tworzy z niego chmurę do QGIS.

Nie znasz jeszcze Fabiana? Koniecznie zapoznaj się z nim i jego zespołem.

Kolejny pomysł Fabiana jeszcze bardziej usprawni pracę w firmie. Po stworzeniu mapy dla wszystkich pracowników organizacji, firma Fabiana nawiązała współpracę z analitykiem Grzegorzem, dla którego mapa dostępna z poziomu GIS.Box to za mało ponieważ posiada on specjalistyczne dane logistyczne oraz algorytmy analityczne w postaci skryptów w QGIS. Dodatkowo Iwona z zespołu Fabiana przekonała się do QGIS i uważa, że wygodniej jej będzie wprowadzać dane w QGIS.

Zadaniem Fabiana jest więc połączenie GIS.Box z QGIS i uruchomienie możliwości edytowania danych przestrzennych przechowywanych w GIS. Box w QGIS.

Jak to zrobić?

  1. Zainstaluj Wtyczkę GIS.Box (póki co plik .zip, już wkrótce możliwość połączenia z się z GIS.Box będzie narzędziem wtyczki GIS Support)
  2. Podaj login, hasło oraz adres URL Twojego GIS.Box (bez problemu możesz połączyć się z wersją DEMO)
  3. Zaloguj się i… już! Jak na poniższej animacji. Możesz wczytywać swoje warstwy zgromadzone w GIS.Box do QGIS (a jeśli masz odpowiednie uprawnienia, to także je edytować.)

GIS.Box Demo

Już teraz możesz połączyć się do GIS.Box demo z Twojego QGIS! konto DEMO posiada tylko uprawnienia do odczytu danych. Jeżeli chcesz przetestować edycję wieloosobową: napisz do nas, a utworzymy dodatkowe konta.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Szkolenia GIS i QGIS

Szkolenia podstawowe i dedykowane w formie zdalnej oraz stacjjonarnej

Zobacz ofertę szkoleń