Wdrożenie Systemu Inwestor w Województwie Lubuskim

Miło nam poinformować, że kolejne województwo wdrożyło nasz system do zarządzania bazą danych terenów inwestycyjnych “Inwestor”. Tereny promowane przez Centrum Obsługi Inwestora Województwa Lubuskiego można przeglądać na ogólnodostępnym module mapowym pod adresem mapa.coi-lubuskie.pl. Możliwości jakie daje moduł mapowy to:

  • przeglądanie obrysów terenów inwestycyjnych na podstawie różnych warstw podkładowych,
  • dostęp do zdjęć i informacji opisowej o terenach,
  • możliwość dokonywania pomiarów odległości i powierzchni,
  • pobieranie informacji o terenie w PDF,
  • generowanie linków do konkretnych ofert,
  • lokalizowanie terenów względem obszarów chronionych,
  • wyszukiwanie terenów na podstawie zadanych kryteriów,
  • wygenerowanie mini-mapy do umieszczenia na własnej stronie www (przeznaczone głównie dla gmin zainteresowanych promowaniem swoich terenów inwestycyjnych)

Moduł mapowy jest przystosowany do wyświetlania w urządzeniach mobilnych, na których dostępne są dodatkowe opcje: lokalizacja GPS oraz nawigowanie do terenów inwestycyjnych (z pomocą usług wybranego dostawcy). Ponadto moduł mapowy jest klientem i serwerem usług sieciowych i istnieje możliwość obustronnej integracji z innymi systemami GIS za pomocą WMS i WFS (Integracja KSSE i ORSIP)

Administratorzy systemu mają dostęp do panelu administracyjnego, gdzie znajdują się intuicyjne narzędzia do zarządzania geometrią terenów, atrybutami opisowymi (2 języki), generowania formatek terenów oraz raportów.

System spełnia w pełni zapotrzebowania pracowników COI oraz Specjalnych Stref Ekonomicznych, co potwierdzają liczne wdrożenia. System inwestor działa w Katowickiej, Łódzkiej, Wałbrzyskiej SSE oraz w lubelskim, podlaskim, świętokrzyskim oraz kieleckim COI. Zobacz realizacje.

Podstawową korzyścią jaką daje system “Inwestor” jest posiadanie jednolitego i łatwego w obsłudze środowiska do prowadzenia bazy danych przestrzennych. Dzięki zautomatyzowaniu większości procesów, system ułatwia utrzymanie bazy w aktualności oraz umożliwia jednoczesna pracę wielu osób w różnych lokalizacjach (co jest szczególnie istotne w przypadku udostępnienia kont administracyjnych pracownikom innych instytucji, przede wszystkim gminom – właścicielom terenów).

System działający w COI województwa lubuskiego jest pierwszym wdrożeniem systemu w wersji 2.0. Dzięki zastosowaniu nowszych komponentów (min. Bootstrap, Mongo DB), system działa szybciej i stabilniej.

Zapraszamy do inwestowania. Sporo ciekawych terenów wzdłuż A2 i S3. Dla koneserów: przejście graniczne w Gubinie

Tagi: , ,

Szkolenia GIS i QGIS

Szkolenia podstawowe i dedykowane w formie zdalnej oraz stacjjonarnej

Zobacz ofertę szkoleń