Jeśli nie znasz jeszcze Fabiana? Poznaj Fabiana
Jednym z obszarów działalności firmy, w której pracuje Fabian (duża międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości) jest szukanie miejsc pod budowę hal oraz magazynów, skupowanie odpowiednich gruntów, zdobywanie pozwoleń, pozyskiwanie finansowania oraz budowa hal i ich odsprzedaż inwestorom.
Cały cykl życia projektu może trwać nawet kilka lat, a jednocześnie realizowanych jest kilkadziesiąt projektów na różnych etapach zaawansowania.
Każdy z projektów ma oczywiście swojego opiekuna, który regularnie raportuje postępy w realizacji jednak w firmie brak jest jednorodnego i prostego w dostępie źródła tych informacji.
Setki godzin pracy są “przepalane” na szukanie odpowiedzi na następujące pytania:
Fabian uważa, że to nieoptymalne, że wszyscy zaangażowani w te procesy przerzucają się setkami e-maili i telefonów. A już najgorsze są kwartalne spotkania, na których każdy z opiekunów prezentuje progres swoich projektów… Kilkanaście prezentacji w power point, w której każdy slajd wygląda podobnie i przeważnie nie wnosi nic do wiedzy zespołu.
Siedząc na prezentacjach, słuchając jednym uchem, zalogował się do GIS.Box i…
Oto wynik jego pracy
Na koniec prezentacji Fabian zaprezentował swoją mapę wszystkim zainteresowanym. Mapa oraz przede wszystkim prostota dostępu do danych na wszystkich zrobiła duże wrażenie. Pojawiło się kilka pytań:
Od czasu tej prezentacji mapa Fabiana stałą się ulubioną mapą wszystkich managerów, ponieważ dawała im szybki wgląd w realizowane projekty w formie tabelarycznej i mapowej.
Opiekunowie projektów też ją pokochali ponieważ mimo tego, że mieli trochę więcej pracy (musieli zmieniać statusy), skończyły się nieustanne pytania o to samo.
Następne kwartalne spotkanie się nie odbyło, ponieważ wszyscy przyzwyczaili się do pracy na mapie. W GIS.Box.
To bardzo proste zastosowanie GIS, które bardzo często jest wstępem do szerszego wykorzystania możliwości. Głównymi zaletami są:
Brak komentarzy
Dodaj komentarz