GIS Support na IV Forum BioGIS – System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej

logoZapraszamy na konferencję: IV Forum BioGIS – System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej (organizatorzy: Wydział Biologii UAM, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i Esri Polska), która odbędzie się w Poznaniu w dniach 28-29.10.2015. Tegoroczna edycja będzie szczególnie ciekawa dla firm z sektora ochrony środowiska ponieważ hasłem i główną tematyką Forum jest: “Narzędzia analityczne i dane przestrzenne w Ocenach Oddziaływania na Środowisko”. Temat szczególnie bliski również nam, ponieważ współpracujemy z firmami środowiskowymi wspierając je w GIS. Wiemy jak bardzo problemy z zarządzaniem danymi przestrzennymi mogą wpłynąć na opóźnienia w projekcie i obniżenie jakości tworzonych dokumentów.

Na konferencji Michał Drożdż wygłosi referat: “Zespołowa praca z danymi przestrzennymi. Case study wykorzystania DIVI przy opracowywaniu planu utrzymania wód“. Będzie to podsumowanie zakończonego niedawno projektu z firmą Grontmij Polska, gdzie z dużym powodzeniem wykorzystywano nasz nowy produkt do zespołowej pracy z danymi GIS: DIVI.

DIVI jest to w pełni webowy system do gromadzenia, przechowywania i upubliczniania danych przestrzennych. Co istotne, jest dostosowany do używania przez osoby bez specjalistycznej wiedzy o GIS i jest dostępny w abonamentowym systemie “Software as a Service”, więc jego użytkowanie z powodzeniem można wpleść w każdy budżet, nawet w kilkudniowym projekcie. Celem wykorzystania DIVI jest:

  • zapanowanie nad danymi w firmie poprzez stworzenie repozytorium z rozbudowanym systemem dostępu (wiemy jaki macie bałagan w danych),
  • umożliwienie edycji wraz z zapisem jej historii przez wiele osób (wiemy jak trudno połączyć ‘szejpy’, które były tworzone na 10 różnych stanowiskach),
  • szybka i wygodna wizualizacja danych (skończmy z drukowanymi mapami!) i
  • stworzenie serwera danych GIS do budowy zaawansowanych aplikacji GIS (QGIS jest trudny w obsłudze. Wiemy to – dlaczego więc nie pracować na dedykowanej aplikacji on-line?).

Zapraszamy również do naszego stoiska podczas trwania konferencji, gdzie będzie i poznać zalety DIVI.

Tagi:

Szkolenia GIS i QGIS

Szkolenia podstawowe i dedykowane w formie zdalnej oraz stacjjonarnej

Zobacz ofertę szkoleń