Use case: Inwestor

Opis: Specjalne Strefy Ekonomiczne oraz Centra Obsługi Inwestorów zarządzają bazą danych terenów inwestycyjnych, które należą do tych instytucji, jednostek samorządu terytorialnego lub osób prywatnych. Ich głównym zadaniem jest promowanie tych terenów i zachęcanie przedsiębiorców do rozwoju przemysłu i usług w ich regionie

Problem: Oferty inwestycyjne są przygotowane i aktualizowane przez pracowników gmin, natomiast bazą zarządzają pracownicy Stref i COI. Powoduje to niejednolitość przechowywanej informacji. Problemem jest dokładne zlokalizowanie terenu, udzielenie szybkiej i aktualnej informacji opisowej oraz dowiedzenie się więcej o okolicy danego terenu (lokalizacja względem sieci drogowej i kolejowej, otoczenie biznesowe). Ponadto problemem jest utrzymanie danych w aktualności i szybkie wyszukanie oferty spełniającej kryteria inwestora.

Rozwiązanie: System Zarządzania Bazą Danych Terenów Inwestycyjnych “Inwestor” to narzędzie dostosowane do potrzeb Stref i COI. Pozwala na wygodne wprowadzanie przechowywanie informacji o terenach (lokalizacja w przestrzeni i opis atrybutów w kilku językach) oraz zapewnia narzędzia do wspomagania promocji (statystyki, mini mapy, wersja mobilna, integracja ze Google StreetView). Poza tym jest klientem i serwerem usług sieciowych (WMS i WFS) przez co pozwala na integrację z różnymi geoportalami (możliwość wyświetlania terenów na geoportalach wojewódzkich, powiatowych oraz pobieranie z nich informacji np. o ewidencji). System Inwestor z powodzeniem funkcjonuje w Katowickiej, Łódzkiej, Wałbrzyskiej, Legnickiej, Mieleckiej i Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Podlaskim, Lubelskim, Świętokrzyskim, Lubuskim, Kujawsko-Pomorskim, Opolskim COI oraz COI Urzędu Miasta Kielce.

Dowiedz się więcej…

 


Szkolenia GIS i QGIS

Szkolenia podstawowe i dedykowane w formie zdalnej oraz stacjjonarnej

Zobacz ofertę szkoleń