QGIS News #13

Po czerwcowym wydaniu QGIS 3.2 Bonn lipiec upłynął w projekcie dosyć wakacyjnie. Jak zwykle pod koniec miesiąca pojawiły się kolejne wersje poprawkowe aplikacji oznaczone jako 3.2.1 oraz 2.18.22 (wydanie o długim wsparciu LTR Long Term Release). Oczywiście nowych funkcjonalności w nich nie spotkamy jednak poprawionych zostało wiele wykrytych błędów, co powinno zwiększyć stabilność pracy.

W dniach 27-31 sierpnia w Daar Es Salaam w Tanzanii odbędzie się kolejna edycja Free and Open Source Software for Geospatial czyli konferencja poświęcona wolnemu i otwartemu oprogramowaniu w GIS. Nie zabraknie oczywiście warsztatów i wystąpień związanych z QGIS. Program dostępny jest na oficjalnej stronie wydarzenia. Kilka dni przed tym wydarzeniem rozpocznie się kolejne, już 21, spotkanie programistów QGIS. Tym razem odbędzie się ono na Zanzibarze.

Na koniec ciekawostka statystyczna, w lipcu został przekroczony próg 200 wtyczek dostępnych w oficjalnym repozytorium dla QGIS 3. Dotyczy to wszystkich dostępnych rozszerzeń, również tych oznaczonych jako eksperymentalne, więc aby zobaczyć je wszystkie należy zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach menedżera wtyczek.

Tagi:

Szkolenia GIS i QGIS

Szkolenia podstawowe i dedykowane w formie zdalnej oraz stacjjonarnej

Zobacz ofertę szkoleń