GPS Tracker

GPS trackerNa stronie wtyczki GPS Tracker udostępniliśmy jej nową wersję. Główną zmianą jest wprowadzenie kompatybilności z aplikacją QGIS w wersji 3.0 i nowszych. Dzięki temu można korzystać najnowszych funkcjonalności usprawniających pracę w tym programie m.in. przyspieszone renderowanie danych wektorowych (a w najbliższej wersji również renderowanie warstw z wykorzystaniem procesorów wielordzeniowych) czy zaawansowaną stylizację i etykietowanie warstw. Ponadto wprowadzono mechanizm pozwalający odzyskać zebrane dane w przypadku awarii QGIS oraz możliwość dostosowania odległości dla automatycznego pomiaru.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do ściągnięcia i wykorzystywania tego narzędzia w swojej pracy.

Wtyczka GPS Tracker jest efektem współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz firmy GIS Support Sp. z o.o. Narzędzie to wspomaga pracę z odbiornikiem GPS w aplikacji QGIS poprzez rozszerzenie funkcjonalności związanych ze zbieraniem informacji w terenie. GPS Tracker Plugin jest udostępniony na licencji zgodnie z warunkami GNU General Public License Version 3.


arimr-logo

Tagi: ,

Jedna odpowiedź do “GPS Tracker”

  1. […] Palmas nie zawiera w sobie funkcji pomiarów, potrzebujemy więc zainstalować wtyczkę: GPS Tracker dla QGIS 2.x. Wtyczka będzie wymagała od nas określenia portu, przez który otrzyma współrzędne, warstwy, […]


Szkolenia GIS i QGIS

Szkolenia podstawowe i dedykowane w formie zdalnej oraz stacjjonarnej

Zobacz ofertę szkoleń