Baza WMS. Nowa wtyczka w repozytorium GIS Support

Miło nam poinformować, że do naszego repozytorium wtyczek QGIS została dodana nowa wtyczka: Baza WMS. Jej działanie jest bardzo proste: pozwala na dodanie warstw WMS z predefiniowanej listy. Pozwala to wyeliminować uciążliwe, wielokrotne wyszukiwanie adresów do WMS na stronach www różnych instytucji. Instrukcje instalacji i używania znajdziecie na stronie wtyczki.

Obecnie wtyczka działa w wersji beta. Cały czas dodajemy adresy. Wiemy, że nie wszystkie działają poprawnie. Na początek chcemy dodać adresy WMS oferujące usługi na poziomie kraju, następnie województw, a później (jeśli będzie taka potrzeba użytkowników) niższych poziomów administracyjnych. Liczymy na pomoc społeczności – bardzo prosimy o podsyłanie adresów WMS, których jeszcze we wtyczce nie ma.

Dla każdego źródła oraz adresu przewidziane jest miejsce na opis (obecnie przeważnie puste). Możemy tam wprowadzić krótki opis danych wraz z linkiem do dodatkowych informacji. Liczymy na współpracę z administratorami usług przy uzupełnianiu tych danych – dzięki temu użytkownicy QGIS otrzymają jeszcze bardziej przydatne narzędzie.

Repozytorium wtyczek GIS Support powstało w celu popularyzacji QGIS w Polsce poprzez udostępnienia wygodnych i użytecznych narzędzi. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się uwagami oraz do zgłaszania pomysłów, które mogą usprawnić pracę z QGIS większej grupie osób.


Szkolenia GIS i QGIS

Szkolenia podstawowe i dedykowane w formie zdalnej oraz stacjjonarnej

Zobacz ofertę szkoleń