QGIS dla geologów

3 dni

Poziom:

PODSTAWOWY

Po szkoleniu będziesz potrafił

 • samodzielnie stworzyć i zapisać swój projekt
 • wyświetlić warstwy tematyczne z geoportalu 
 • przygotować własne dane tj. punkty reprezentujące odwierty, linie przekrojów topograficznych czy poligony z wydzieleniami
 • przechowywać informacje o obiektach w tabeli 
 • prowadzić obliczenia oraz filtrowanie danych na podstawie zdefiniowanych kryteriów 
 • przygotować kompozycję mapową do w kreatorze wydruków QGIS
 • zlokalizować obiekty na mapie na podstawie podanych współrzędnych 
 • dodawać załączniki do warstw przestrzennych

Nasze szkolenia

Kurs on-line

Kurs on-line – szkolenie polega na samodzielnej pracy uczestnika w oparciu o multimedialne materiały na platformie e-learningowej.

Co otrzymujesz?

 1. Natychmiastowy dostęp
 2. Dożywotni dostęp do kursu
 3. Dostęp do materiałów 24/7
 4. Co najmniej 20 godzin nauki
 5. Indywidualną konsultacje z trenerem

1190 zł netto (20 godzin pracy)

Możliwe dofinansowanie z KFS i PARP

Szkolenie zdalne z trenerem

Szkolenie zdalne z trenerem – szkolenie polega na samodzielnej pracy uczestnika w oparciu o multimedialne materiały na platformie e-learningowej (7 godzin wideo, notatki, dane do pobrania)  i bezpośredni kontakt z trenerem, który na bieżąco rozwiązuje problemy i odpowiada na pytania (stałe połączenie poprzez Meet, Zoom itp.)

1690 zł netto (3 dni)

Możliwe dofinansowanie z KFS i PARP

NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ:

11-13 czerwca 2024 (zdalne z trenerem)

04-06 września 2024 (zdalne z trenerem)

Szkolenie stacjonarne

Szkolenie stacjonarne – tradycyjne szkolenie, na którym trener pracuje z uczestnikami w sali, na żywo w oparciu o interaktywne materiały. Realizacja w centrum szkoleniowym (Warszawa) lub w siedzibie Zamawiającego.

2490 zł netto za osobę (3 dni) 

Możliwe dofinansowanie z KFS i PARP

NAJBLIŻSZE TERMINY SZKOLEŃ:

11-13 czerwca 2024 (stacjonarne) Warszawa

10-12 września 2024 (stacjonarne) Warszawa

Skontaktuj się z nami w ulubiony sposób:

Zadzwoń:

570 979 682

lub wyślij numer, my zadzwonimy

Napisz:

szkolenia@gis-support.pl

Zastanawiasz się, czy forma zdalna jest dla Ciebie?

Jeżeli zastanawiasz się, czy szkolenie prowadzone on-line pomoże Ci zdobyć wiedzę? – zajrzyj do naszej Pierwszej Lekcji QGIS – przejdź do naszej platformy, złóż zamówienie i załóż konto i otrzymaj dostęp do darmowego kursu. W takiej samej formie przekazujemy naszym kursantom materiały szkoleniowe do kursu on-line, szkolenia zdalnego z trenerem i szkoleń zamkniętych.

Zaufali nam

Zaufali nam

Szkolenie zostało przeprowadzone ze szczegółową analizą potrzeb wśród uczestników, uwzględniając ich oczekiwania i poziom wiedzy. Przykłady prezentowanych treści były dopasowane do profilu działalności naszej jednostki.

GEOPROFIL Andrzej Stube

GIS Support
5
2020-06-12T12:40:15+02:00

GEOPROFIL Andrzej Stube

Szkolenie zostało przeprowadzone ze szczegółową analizą potrzeb wśród uczestników, uwzględniając ich oczekiwania i poziom wiedzy. Przykłady prezentowanych treści były dopasowane do profilu działalności naszej jednostki.

Zaufali nam

W trakcie realizacji trener reagował na potrzeby uczestników akcentując
elementy, które miały największe znaczenie. Uczestnicy szkolenia zdobyli praktyczną
wiedzę, która na pewno okaże się przydatna w codziennej pracy. Współpracę z firmą GIS Support sp. z o.o. polecamy każdej firmie, której zależy na podniesieniu kwalifikacji i umiejętności pracowników.

Przedsiębiorstwo Geologiczne S.A. w Krakowie

GIS Support
5
2020-10-28T11:37:50+01:00

Przedsiębiorstwo Geologiczne S.A. w Krakowie

W trakcie realizacji trener reagował na potrzeby uczestników akcentując elementy, które miały największe znaczenie. Uczestnicy szkolenia zdobyli praktyczną wiedzę, która na pewno okaże się przydatna w codziennej pracy. Współpracę z firmą GIS Support sp. z o.o. polecamy każdej firmie, której zależy na podniesieniu kwalifikacji i umiejętności pracowników.

Zaufali nam

Szkolenie zostało poprzedzone szczegółowa analizą potrzeb wśród uczestników,
uwzględniając ich oczekiwania i poziom wiedzy. Przykłady prezentowanych treści były
dopasowane do profilu działalności naszej jednostki.

Kopalnie Szczecińskie Surowców Mineralnych S.A.

GIS Support
5
2021-01-22T08:54:35+01:00

Kopalnie Szczecińskie Surowców Mineralnych S.A.

Szkolenie zostało poprzedzone szczegółowa analizą potrzeb wśród uczestników, uwzględniając ich oczekiwania i poziom wiedzy. Przykłady prezentowanych treści były dopasowane do profilu działalności naszej jednostki.
5
3
GIS Support

Dodatkowe informacje

Opis szkolenia

Program skierowany jest do osób z firm geologicznych, które chcą dowiedzieć się jak sprawnie pracować z danymi zebranymi w jedno miejsce. Punkty z terenu, dane od Zamawiającego i dane udostępniane przez serwisy PIG-PIB zostaną umieszczone w jednym projekcie QGIS. W przypadku szkoleń organizowanych dla grup osób z jednej instytucji, zestaw ćwiczeń jest dostosowywany do rozwiązania konkretnych problemów, z którymi przyjdzie się zmierzyć w pracy zawodowej.

Program szkolenia

Dzień 1

Moduł I GIS w QGIS

 1.  Wykład wprowadzający – GIS w pigułce – najważniejsze informacje o typach i formatach danych przestrzennych, przegląd najczęściej wykorzystywanych układów współrzędnych oraz omówienie zasad ich poprawnego doboru

Moduł II Podstawy GIS z QGIS

 1. Instalacja QGIS – OSGeo czy samodzielny instalator? Pomagamy dobrać wersję programu do potrzeb użytkownika.
 2. Wprowadzenie do programu. Gdzie i co kliknąć, by komfortowo rozpocząć pracę z QGIS.
 3. Dodawanie danych. Wszystkie podstawowe warstwy tematyczne w jednym miejscu – uczymy jak wczytać ortofotomapę, Szczegółową Mapę Geologiczną Polski, Jednolite Części Wód Powierzchniowych, lokalizacje pomiarów/odwiertów w formie tabelarycznej, wyszukać działki ewidencyjne…oraz wiele innych
 4. Tworzenie danych wektorowych. Pokazujemy krok po kroku, jak stworzyć własną bazę odwiertów, rysować linie profili oraz dokumentować zasięgi złóż.
 5. Różne metody symbolizacji danych wektorowych. Modyfikujemy kolorystykę warstw, tworzymy szrafury, komponujemy etykiety (opisy) dla obiektów. Przy okazji tworzymy kilometraż i przy użyciu narzędzi QGIS nadajemy mu odpowiednią (np. 000 km + 200 m) postać.
 6. Georeferencja danych rastrowych. Dopasowujemy skany arkuszy map tematycznych do zawartości mapy podkładowej w określonym układzie współrzędnych

Dzień 2

Moduł III Zarządzanie danymi w QGIS

 1. Dodawanie danych CAD do QGIS. Omawiamy krok po kroku procedurę przenoszenia do QGIS rysunków w formacie DXF. 
 2. Zaznaczanie i identyfikacja obiektów. Pokazujemy, jak efektywnie zaznaczać obiekty na podstawie wartości lub lokalizacji oraz przeszukiwać duże zbiory danych i “wyłuskać” z nich niezbędne informacje. 
 3. Zaawansowane metody symbolizacji danych wektorowych. Nadajemy warstwom wygląd nawiązujący do unikalnych wartości obiektów (np. różne rodzaje złóż) oraz tworzymy symbolizacje stopniowe (odwzorowujące stopień natężenia zjawiska przy pomocy zmiennej palety barw).
 4. Kreator wydruków. Własne opracowanie kartograficzne od podstaw. 
 5. Atlas QGIS. Wykorzystujemy samodzielnie stworzony szablon wydruku do wygenerowania serii map obrazujących przebieg projektowanej drogi lub innych struktur liniowych

Dzień 3

Moduł IV Analizy przestrzenne

 1.  Wprowadzenie do narzędzi geoprocessingu. Przycinanie, łączenie, iloczyny, odejmowanie geometrii warstw wektorowych.
 2. Analizy rastrowe. Generowanie modelu powierzchni terenu na podstawie danych punktowych, tworzenie map spadków i ekspozycji.
 3. Interpolacja geologicznych danych pomiarowych oraz stworzenie mapy zasięgów złóż.
 4. Tworzenie “poprzeczek” dla profili topograficznych.