QGIS w ochronie zabytków

QGIS dla planisty

QGIS (dawniej Quantum QGIS) to otwarte i darmowe oprogramowanie do zarządzania danymi przestrzennymi (przeczytaj więcej). QGIS jest bardzo popularny w Polsce. Wykorzystują go zarówno urzędy jak i firmy komercyjne. Dla planistów i urbanistów najważniejsza jest informacja, że w QGIS możliwe jest stworzenie kompletnego rysunku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz dokonanie wszystkich analiz niezbędnych w procesie tworzenia planu lub studium.

Od lat wspieramy i promujemy QGIS w Polsce prowadząc Centrum Wiedzy QGIS, organizując szkolenia, tworząc wtyczki oraz wdrażając QGIS w firmach i instytucjach.


Darmowy podręcznik do QGIS

Wszystkim zainteresowanym nauką QGIS polecamy świetny, darmowy podręcznik autorstwa Roberta Szczepanka

Szkolenie „QGIS w planowaniu przestrzennym”

W naszej ofercie szkoleń z GIS i QGIS znajduje się szkolenie „QGIS w planowaniu przestrzennym”. Szkolenie trwa dwa dni i jest dedykowane planistom oraz urbanistom. Celem szkolenia jest nauczenie uczestników wykonywania wszystkich czynności niezbędnych do stworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w QGIS. Więcej informacji znajdą Państwo w dziale szkolenia.

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie do 80% szkolenia z tzw. Bazy Usług Rozwojowych PARP. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji. Pomagamy w uzyskaniu wszelkich informacji niezbędnych do uzyskania szkolenia.

Tworzenie MPZP w QGIS


W ramach promowania Systemów Informacji Geograficznej wśród planistów i urbanistów współpracujemy z portalem
Urbanistyka.info