QGIS w firmie projektowo-budowlanej

Podstawowe informacje:

Czas trwania: 2 dni
Gupa docelowa: projektanci oraz inżynierowie
Korzyści: nabycie umiejętności pozyskania i obsługi danych GIS związanych z budową
Cena: 1190 zł netto (dowiedz się o dofinansowaniu)
Dodatkowe informacje: 570 979 682, szkolenia@gis-support.pl

Opis

Jak zebrać i wyświetlić wszystkie dane dotyczące projektu w jednym miejscu?
Jak daleko jest od granicy inwestycji do najbliższych form ochrony przyrody?
Jak wyswietlić dane na temat inwestycji w lokalnym geoportalu (w celu
dokonania uzgodnień)?

Na te i inne pytania, będziemy odpowiadali podczas szkolenia, które przeznaczone jest dla wszystkich osób związanych z procesem projektowym i budowlanym. Teoria systemów informacji przestrzennej jest ograniczona do niezbędnego minimum. Podczas wielu ćwiczeń praktycznych uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób wyswietlić skany map do celów projektowych, pliki CAD, dane od geodetów, zdjęcia z dronów oraz dane z zewnętrznych zródeł (np. WMS z lokalnych geoportali) w jednym spójnym projekcie w QGIS w celu stworzenia przeglądowej mapy inwestycji.

Oprócz tego przedstawione zostaną niezbędne zagadnienia i narzędzia (od miarki, przez kreator zapytań, aż do podstawowych analiz przestrzennych). Po szkoleniu każda osoba zaangażowana w projekt będzie mogła bez problemu obliczyć odległość od granicy inwestycji do najbliższych form ochrony przyrody, wygenerować listę działek ewidencyjnych będących w zasięgu inwestycji oraz podejrzeć aktualne miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla danej lokalizacji.

Szkolenie obejmie także wykorzystanie systemu DIVI, który jest rozszerzeniem dla QGIS pozwalającym tworzyć własne WMS z danymi, podglądać dane na urządzeniach mobilnych, a także pracować w wiele osób nad jednym zbiorem danych. Szkolenie odbywa się z wykorzystaniem oprogramowania QGIS (dawniej Quantum GIS), które jest całkowicie darmowe i pozwala na zastosowanie zdobytej wiedzy już następnego dnia w pracy.