DIVI – Stwórz swój GIS. Zwiększ możliwości i popraw funkcjonowanie Twojej Firmy, dzięki zastosowaniu GIS.

Systemy Informacji Przestrzennej stają się coraz bardziej popularne. Coraz większa grupa użytkowników widzi korzyści związane z korzystaniem z GIS. Widzimy to pracując z naszymi klientami, prowadząc warsztaty, a także na licznych konferencjach. GIS przestaje być domeną instytucji gromadzących dane przestrzenne lub specjalnych działów w firmach, które zajmują się przetwarzaniem danych na potrzeby pozostałych pracowników organizacji. Dostęp do zawsze aktualnych map, zestawień wynikających z danych przestrzennych chcą mieć menadżerowie, pracownicy działów obsługi klientów oraz przede wszystkim specjaliści i konsultanci różnych dziedzin. Inne branże związane z gromadzeniem, dostępem i wymianą informacji bardzo szybko dostosowały swoje produkty do potrzeb i wymagań klientów. Programiści korzystają z sieciowych systemów kontroli wersji, konsultanci z sieciowych edytorów tekstu oraz arkuszy kalkulacyjnych, sprzedawcy mają współdzielone systemy CRM, a zarządy dostępy do raportów i dashboardów generowanych na bieżąco z systemów ERP wprost na smartfony i tablety. Tylko GIS pozostał w tyle. Nadal rządzi oprogramowanie typu desktop. WebGIS bardzo często ogranicza się do ociężałych, nieintuicyjnych przeglądarek danych. Istnieje dużo oprogramowania, płatnego i darmowego, ale nadal stworzenie prostego systemu do zarządzania danymi przestrzennymi w ramach instytucji jest pracochłonne, drogie, wymaga pracy programistycznej oraz późniejszego utrzymania całego systemu przy życiu przez administratorów. W świecie, gdzie współtworzenie i udostępnianie jest podstawą pracy zespołów, w GIS stworzenie warstwy oraz bezpieczna i wieloosobowa edycja nadal jest bardzo skomplikowana. Postanowiliśmy to zmienić.

Od 12 miesięcy pracowaliśmy ciężko nad DIVI – kompleksowym zbiorem narzędzi do zarządzania, wizualizacji i analizowania danych na mapach. Głównym zadaniem DIVI jest umożliwienie efektywnej pracy w firmie z danymi przestrzennymi oraz stworzenie warunków do łatwego udostępniania danych wewnątrz i na zewnątrz organizacji. DIVI składa się z:

DIVI jest w zaawansowanej fazie beta. Wersja SaaS działa już produkcyjnie u kilku naszych klientów. Na bieżąco będziemy informować o nowych wdrożeniach i powstałych aplikacjach. Zapraszamy na stronę DIVI.io w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz do kontaktu z nami.

Wierzymy, że DIVI zmieni postrzeganie GIS jako systemów skomplikowanych, drogich i trudnych w implementacji. Dzięki DIVI można w prosty i łatwy sposób:

  • stworzyć firmowe repozytorium danych,
  • edytować dane przestrzenne w wiele osób online,
  • przechowywać informacje o historii edycji danych,
  • dołączać załączniki (zdjęcia, dokumenty) oraz komentarze do obiektów,
  • tworzyć proste przeglądarki danych bez umiejętności programowania
  • tworzyć zaawansowane systemy GIS w oparciu o DIVI API

Tagi:

GIS SUPPORT sp. z o.o.


SZKOLIMY

z QGIS oraz innego otwartego oprogramowania GIS.

zobacz ofertę szkoleń


WSPIERAMY

świadczymy komercyjne wsparcie dla oprogramowania open source GIS w Polsce. Wdrażamy i pomagamy w migracji na otwarte oprogramowanie

dowiedz się więcej


PROGRAMUJEMY

mamy bardzo duże doświadczenie w tworzeniu aplikacji GIS oraz geoportali w oparciu o komponenty open source GIS

dowiedz się więcej