Centrum Wiedzy QGIS

Szkolenia GIS

Zapraszamy na szkolenia otwarte organizowane przez GIS Support. W naszej ofercie przedstawiamy dwa szkolenia na poziomie podstawowym. Jest to najlepsza metoda na szybkie rozpoczęcie pracy z GIS:

 1. Podstawy GIS z QGIS.
 2. Location Intelligence w QGIS

Organizujemy również szkolenia zamknięte dla profesjonalistów, które są okazją do zdobycia bardzo specjalistycznej wiedzy z zakresu systemów informacji przestrzennej

 1. Postgresql + PostGIS.
 2. Python w QGIS.

Więcej informacji: szkolenia@gis-support.pl

Szybki start

Dział dla użytkowników, którzy chcą rozpocząć pracę w GIS, używając QGIS. Poczytaj o podstawach GIS, zobacz co możesz osiągnąć używając QGIS, zobacz gdzie znajdziesz wsparcie społeczności.


QGIS News

QGIS News to nasz cykl comiesięcznych artykułów na temat nowości w projekcie QGIS. Zachęcamy do czytania wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z informacjami. Zapisując się do newslettera masz pewność, że QGIS News dotrze do Ciebie na czas.

QGIS News #10 Nowości w QGIS Server
QGIS News #9 Początki 3D w QGIS
QGIS News #8 – 3 Konferencja Użytkowników QGIS w Nødebo
QGIS News #7
QGIS News #6 – podsumowanie 2016 r.

Artykuły o QGIS

Regularnie publikujemy poradniki w postaci artykułów. Zależy nam, aby artykułów było jak najwięcej. Jeżeli posiadasz dobrze opisany poradnik, który chciałbyć opublikować w tym miejscu, zapraszamy do kontaktu, chętnie opublikujemy Twój artykuł.

Wtyczka: go2streetview
Samouczek do QGIS 2.18
Generalizacja danych z zachowaniem topologii
Usługa pobierania ATOM
Kartodiagramy w QGIS – wykresy na mapach.


Wtyczki do QGIS

Wtyczki to rozszerzenia podstawowej funkcjonalności QGIS tworzone przez społeczność QGIS (osoby prywatne oraz firmy, którym zależy na rozwoju QGIS). Więcej o wtyczkach w tym artykule. Obecnie w oficjalnym repozytorium znajduje się ponad 750 wtyczek, które można pobrać poprzez Menadżera wtyczek QGIS. Jest to bezpieczne, ponieważ specjalna osoba z ramienia fundacji QGIS (obecnie Paolo Cavallini) czuwa nad ich jakością oraz globalną użytecznością. Między innymi dlatego nasze wtyczki są w naszym repozytorium, a nie oficjalnym – są przeznaczone głównie dla polskich użytkowników i są dostępne tylko po polsku.

 Repozytorium wtyczek GIS Support

Utrzymujemy repozytorium stworzonych przez nas wtyczek do QGIS, dostępne pod adresem: http://qgis.gis-support.pl/plugins.xml (Zobacz film jak dodać nasze repozytorium do Twojego QGIS).

Obecnie w repozytorium znajdują się następujące wtyczki:

 1. Wyszukiwarka LPIS
 2. GPS Tracker
 3. Baza WMS (beta)

Oprócz tego w oficjalnym repozytorium wtyczek, znajdują się następujące wtyczki autorstwa GIS Support:

 1. DIVI QGIS Plugin
 2. Location Lab QGIS Plugin. Strona wtyczki: PL, EN

Do poprawnego działania niektórych wtyczek niezbędny jest darmowy klucz GIS Support (autoryzacyjny), który można otrzymać zakładając darmowe konto DIVI. Po zarejestrowaniu konta klucz autoryzacyjny zostanie wysłany na podany przy rejestracji e-mail. Przeczytaj dlaczego stosujemy klucze i jakie korzyści daje Ci konto DIVI.

DIVI jako chmura do QGIS

 

Zobacz w jaki sposób możesz użyć DIVI jako chmury do QGIS.

DIVI to webowe narzędzie do zarządzania danymi przestrzennymi. Dzięki wtyczce DIVI QGIS Plugin możliwa jest pełna edycja danych zgrowadzonych w DIVI przez QGIS Desktop. Dzięki temu zyskujesz:

 • możliwość pracy w zespole na jednym zbiorze danych wraz z historią zapisu,
 • możliwość dołączania zdjęć i innych dokumentów do obiektów,
 • możliwość ustalania kontroli dostępu do danych,
 • możliwość zbierania danych w terenie poprzez darmową aplikację DIVI Mobile do pobrania z Google Play.


Dane GIS do pobrania

Od lat prowadzimy niezwykle popularną bazę, gdzie gromadzimy linki do ciekawych, darmowych zbiorów danych przestrzennych. Dbamy o jej aktualność, dlatego w razie jakichkolwiek braków lub błędów prosimy o kontakt.

GIS Support i QGIS

Część naszej działalności oparliśmy na QGIS, więc zależy nam na jego stabilnym rozwoju. Zdecydowaliśmy się wspierać QGIS w sposób ciągły, dlatego zostaliśmy brązowym sponsorem Projektu. Mamy nadzieję, że dzięki tej drobnej cegiełce, którą dołożyliśmy oraz naszej codziennej pracy, wpłyniemy na jeszcze stabilniejszy rozwój QGIS w Polsce.