Repozytorium wtyczek GIS Support do QGIS

Jesteśmy uznanym dostawcą wtyczek do QGIS. Nasze wtyczki działają w wielu firmach, głównie pozwalając na edytowanie danych przestrzennych, zgromadzonych w różnych systemach informatycznych, w środowisku QGIS. W związku z chęcią promowania oprogramowania QGIS w Polsce, postanowiliśmy tworzyć wtyczki, które ułatwiają pracę polskim użytkownikom z polskimi zestawami danych.

Wszystkie nasze wtyczki będziemy publikowali w naszym repozytorium GIS SUPPORT, które jest dostępne pod adresem http://qgis.gis-support.pl/plugins.xml. Dlaczego tworzymy własne repozytorium, a nie zamieszczamy wtyczek w oficjalnym repozytorium QGIS? QGIS jest dostępny na całym świecie i zespół deweloperski dba o to, żeby w oficjalnym repozytorium znajdowały się wtyczki przydatne dla użytkowników z całego świata. Oznacza to, że wtyczki muszą być po angielsku, a także wykonywać czynności, które będą przydatne niezależnie od długości i szerokości geograficznej (a np. Wyszukiwarka LPIS, lub Baza WMS są przydatne typowo dla polskich użytkowników)

  1. GPS Tracker
  2. Wyszukiwarka LPIS
  3. Baza WMS (beta)

Oprócz tego w oficjalnym repozytorium QGIS, znajdują się następujące wtyczki autorstwa GIS Support:

  1. DIVI QGIS Plugin
  2. Location Lab QGIS Plugin. Strona wtyczki: PL, EN

Sposób jak dodać repozytorium do QGIS przedstawia poniższy film. Po dodaniu repozytorium, wtyczki będą aktualizowały się automatycznie, a o wszystkich nowych wtyczkach QGIS sam Was poinformuje.