Repozytorium wtyczek GIS Support do QGIS

Jesteśmy uznanym dostawcą wtyczek do QGIS. Nasze wtyczki działają w wielu firmach, głównie pozwalając na edytowanie danych przestrzennych, zgromadzonych w różnych systemach informatycznych, w środowisku QGIS. W związku z chęcią promowania oprogramowania QGIS w Polsce, postanowiliśmy tworzyć wtyczki, które ułatwiają pracę polskim użytkownikom z polskimi zestawami danych.

Wszystkie nasze wtyczki będziemy publikowali w naszym repozytorium GIS SUPPORT, które jest dostępne pod adresem http://qgis.gis-support.pl/plugins.xml. Dlaczego tworzymy własne repozytorium, a nie zamieszczamy wtyczek w oficjalnym repozytorium QGIS? QGIS jest dostępny na całym świecie i zespół deweloperski dba o to, żeby w oficjalnym repozytorium znajdowały się wtyczki przydatne dla użytkowników z całego świata. Oznacza to, że wtyczki muszą być po angielsku, a także wykonywać czynności, które będą przydatne niezależnie od długości i szerokości geograficznej (a np. Wyszukiwarka LPIS, lub Baza WMS są przydatne typowo dla polskich użytkowników)

  1. GPS Tracker
  2. Wyszukiwarka LPIS (dostępna dla QGIS 3.0)
  3. Baza WMS(dostępna dla QGIS 3.0)

Oprócz tego w oficjalnym repozytorium QGIS, znajdują się następujące wtyczki autorstwa GIS Support:

  1. DIVI QGIS Plugin
  2. Location Lab QGIS Plugin. Strona wtyczki: PL, EN

Sposób jak dodać repozytorium do QGIS przedstawia poniższy film. Po dodaniu repozytorium, wtyczki będą aktualizowały się automatycznie, a o wszystkich nowych wtyczkach QGIS sam Was poinformuje.