Centrum Wiedzy QGIS

Szkolenia GIS

Zapraszamy na szkolenia otwarte organizowane przez GIS Support. W naszej ofercie przedstawiamy dwa szkolenia na poziomie podstawowym. Jest to najlepsza metoda na szybkie rozpoczęcie pracy z GIS:

 1. Podstawy GIS z QGIS.
 2. Analizy na mapach.

Organizujemy również szkolenia zamknięte dla profesjonalistów, które są okazją do zdobycia bardzo specjalistycznej wiedzy z zakresu systemów informacji przestrzennej

 1. Postgresql + PostGIS.
 2. Python w QGIS.

Więcej informacji: szkolenia@gis-support.pl

Szybki start

Dział dla użytkowników, którzy chcą rozpocząć pracę w GIS, używając QGIS. Poczytaj o podstawach GIS, zobacz co możesz osiągnąć używając QGIS, zobacz gdzie znajdziesz wsparcie społeczności.


QGIS News

QGIS News to nasz cykl comiesięcznych artykułów na temat nowości w projekcie QGIS. Zachęcamy do czytania wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z informacjami. Zapisując się do newslettera masz pewność, że QGIS News dotrze do Ciebie na czas.

QGIS News #7
QGIS News #6 – podsumowanie 2016 r.
3 Konferencja Użytkowników QGIS w Nødebo, Dania
QGIS News #5 Granty QGIS
QGIS News #4 kwiecień 2017

Artykuły o QGIS

Regularnie publikujemy poradniki w postaci artykułów. Zależy nam, aby artykułów było jak najwięcej. Jeżeli posiadasz dobrze opisany poradnik, który chciałbyć opublikować w tym miejscu, zapraszamy do kontaktu, chętnie opublikujemy Twój artykuł.

Wtyczka: go2streetview
Samouczek do QGIS 2.18
Generalizacja danych z zachowaniem topologii
Usługa pobierania ATOM
Kartodiagramy w QGIS – wykresy na mapach.


Wtyczki do QGIS

Wtyczki to rozszerzenia podstawowej funkcjonalności QGIS tworzone przez społeczność QGIS (osoby prywatne oraz firmy, którym zależy na rozwoju QGIS). Więcej o wtyczkach w tym artykule. Obecnie w oficjalnym repozytorium znajduje się ponad 750 wtyczek, które można pobrać poprzez Menadżera wtyczek QGIS. Jest to bezpieczne, ponieważ specjalna osoba z ramienia fundacji QGIS (obecnie Paolo Cavallini) czuwa nad ich jakością oraz globalną użytecznością. Między innymi dlatego nasze wtyczki są w naszym repozytorium, a nie oficjalnym – są przeznaczone głównie dla polskich użytkowników i są dostępne tylko po polsku.

 Repozytorium wtyczek GIS Support

Utrzymujemy repozytorium stworzonych przez nas wtyczek do QGIS, dostępne pod adresem: http://qgis.gis-support.pl/plugins.xml (Zobacz film jak dodać nasze repozytorium do Twojego QGIS).

Obecnie w repozytorium znajdują się następujące wtyczki:

 1. Wyszukiwarka LPIS
 2. GPS Tracker
 3. Baza WMS (beta)

Oprócz tego w oficjalnym repozytorium wtyczek, znajdują się następujące wtyczki autorstwa GIS Support:

 1. DIVI QGIS Plugin

Do poprawnego działania niektórych wtyczek niezbędny jest darmowy klucz GIS Support (autoryzacyjny), który można otrzymać zakładając darmowe konto DIVI. Po zarejestrowaniu konta klucz autoryzacyjny zostanie wysłany na podany przy rejestracji e-mail. Przeczytaj dlaczego stosujemy klucze i jakie korzyści daje Ci konto DIVI.

DIVI jako chmura do QGIS

 

Zobacz w jaki sposób możesz użyć DIVI jako chmury do QGIS.

DIVI to webowe narzędzie do zarządzania danymi przestrzennymi. Dzięki wtyczce DIVI QGIS Plugin możliwa jest pełna edycja danych zgrowadzonych w DIVI przez QGIS Desktop. Dzięki temu zyskujesz:

 • możliwość pracy w zespole na jednym zbiorze danych wraz z historią zapisu,
 • możliwość dołączania zdjęć i innych dokumentów do obiektów,
 • możliwość ustalania kontroli dostępu do danych,
 • możliwość zbierania danych w terenie poprzez darmową aplikację DIVI Mobile do pobrania z Google Play.


Dane GIS do pobrania

Od lat prowadzimy niezwykle popularną bazę, gdzie gromadzimy linki do ciekawych, darmowych zbiorów danych przestrzennych. Dbamy o jej aktualność, dlatego w razie jakichkolwiek braków lub błędów prosimy o kontakt.

GIS Support i QGIS

Część naszej działalności oparliśmy na QGIS, więc zależy nam na jego stabilnym rozwoju. Zdecydowaliśmy się wspierać QGIS w sposób ciągły, dlatego zostaliśmy brązowym sponsorem Projektu. Mamy nadzieję, że dzięki tej drobnej cegiełce, którą dołożyliśmy oraz naszej codziennej pracy, wpłyniemy na jeszcze stabilniejszy rozwój QGIS w Polsce.