Szkolenia GIS

Zapraszamy na szkolenia otwarte organizowane przez GIS Support. W naszej ofercie przedstawiamy dwa szkolenia na poziomie podstawowym. Jest to najlepsza metoda na szybkie rozpoczęcie pracy z GIS:

 1. Podstawy GIS z QGIS.
 2. Analizy na mapach.

Organizujemy również szkolenia zamknięte dla profesjonalistów, które są okazją do zdobycia bardzo specjalistycznej wiedzy z zakresu systemów informacji przestrzennej

 1. Postgresql + PostGIS.
 2. Python w QGIS.

Więcej informacji: szkolenia@gis-support.pl

 Repozytorium wtyczek QGIS

Utrzymujemy repozytorium stworzonych przez nas wtyczek do QGIS, dostępne pod adresem: http://qgis.gis-support.pl/plugins.xml (Zobacz film jak dodać nasze repozytorium do Twojego QGIS).

Obecnie w repozytorium znajdują się następujące wtyczki:

 1. Wyszukiwarka LPIS
 2. GPS Tracker
 3. Baza WMS (beta)

Do poprawnego działania niektórych wtyczek niezbędny jest darmowy klucz GIS Support (autoryzacyjny), który można otrzymać zakładając darmowe konto DIVI. Po zarejestrowaniu konta klucz autoryzacyjny zostanie wysłany na podany przy rejestracji e-mail. Przeczytaj dlaczego stosujemy klucze i jakie korzyści daje Ci konto DIVI.

Dołącz do newslettera

Newsletter GIS Support

 • 0% spamu
 • 80% informacji o QGIS i danych do pobrania
 • 20% informacji o GIS Support i DIVI
 • Średnio jeden e-mail w miesiącu


Chcesz zacząć?

GIS to bardzo rozległa dziedzina, którą niełatwo zacząć. Z myślą o osobach, które chcą się rozwinąć o nowe umiejętności lub ugruntować swoją wiedzę, przygotowaliśmy kilka artykułów, które mogą Wam pomóc w szybkim i bezbolesnym poznaniu podstaw. Zachęcamy do samodzielnej nauki oraz skorzystania ze szkolenia: „Podstawy GIS w QGIS”

Co to jest GIS?
Jaka jest różnica pomiędzy CAD i GIS
Co to jest EPSG?
Układy współrzędnych w praktyce
Po co są metadane w GIS?

Wiedza i nowości QGIS

Na naszym blogu często publikujemy wiadomości na temat GIS i QGIS oraz informacje związane z GIS Support. Poniżej znajduje się lista najnowszych artykułów. Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera i otrzymywania świeżych informacji wprost na e-mail.

Samouczek do QGIS 2.18
QGIS i DIVI dla firm z sektora ochrony środowiska
Co to jest QGIS?
QGIS News #4 kwiecień 2017
Baza WMS. Nowa wtyczka w repozytorium GIS SupportWsparcie komercyjne QGIS

Wsparcie jest niezbędnym elementem do poprawnego funkcjonowania systemu informatycznego w instytucji. Możliwość konsultacji, znalezienia rozwiązania oraz naprawy błędów zapewnia bezpieczną, bezproblemową i stabilną pracę. Firma GIS Support jako jedya w Polsce zapewniają wsparcie komercyjne do QGIS i PostGIS we współpracy z głównymi programistami QGIS. Zapytaj o szczegóły

QGIS w Twojej firmie

QGIS czy oprogramowanie własnościowe? Czy mogę ograniczyć koszty funkcjonowania instytucji zmieniając oprogramowanie? Czy QGIS będzie odpowiedni do moich potrzeb? Na podobne pytania odpowiadaliśmy dziesiątki razy w różnych instytucjach. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie rozwiejemy wątpliwości i pomożemy odpowiadając na pytania


DIVI jako chmura do QGIS

 

Zobacz w jaki sposób możesz użyć DIVI jako chmury do QGIS.

DIVI to webowe narzędzie do zarządzania danymi przestrzennymi. Dzięki wtyczce DIVI QGIS Plugin możliwa jest pełna edycja danych zgrowadzonych w DIVI przez QGIS Desktop. Dzięki temu zyskujesz:

 • możliwość pracy w zespole na jednym zbiorze danych wraz z historią zapisu,
 • możliwość dołączania zdjęć i innych dokumentów do obiektów,
 • możliwość ustalania kontroli dostępu do danych,
 • możliwość zbierania danych w terenie poprzez darmową aplikację DIVI Mobile do pobrania z Google Play.


Dane GIS do pobrania

Od lat prowadzimy niezwykle popularną bazę, gdzie gromadzimy linki do ciekawych, darmowych zbiorów danych przestrzennych. Dbamy o jej aktualność, dlatego w razie jakichkolwiek braków lub błędów prosimy o kontakt.

GIS Support i QGIS

Część naszej działalności oparliśmy na QGIS, więc zależy nam na jego stabilnym rozwoju. Zdecydowaliśmy się wspierać QGIS w sposób ciągły, dlatego zostaliśmy brązowym sponsorem Projektu. Mamy nadzieję, że dzięki tej drobnej cegiełce, którą dołożyliśmy oraz naszej codziennej pracy, wpłyniemy na jeszcze stabilniejszy rozwój QGIS w Polsce.